Разделба | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Разделба
Соновник

Разделба

Ви претстои неочекувана средба.

Разделба со познат човек

Ќе запознаете нова личност која често ќе биде присутна во вашиот живот.

Разделба со најблиските или со родното место

Успешно ќе ја завршите веќе започнатата работа.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3338 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?