Раздавање | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Раздавање
Соновник

Раздавање

Ако раздавате храна

Ќе бидете почитувани и ценети од луѓето околу вас.

Ако раздавате алишта или пари

Ќе бидете богати.

Ако некој друг раздава нешто

Ќе пропуштите шанса од која може да заработите многу пари.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3332 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?