Разговор | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Разговор
Соновник

Разговор

Ако водите разговор

Ќе добиете непријатни вести.

Ако не се сеќавате за што сте разговарале

Ве очекуваат лоши времиња.

Ако разговарате со непознат човек

Ќе се обидат да ве измамат.

Ако разговарате со познат човек

Ќе слушнете добри вести.

Ако разговарате со жена

Пазете се од озборувања кои можат многу да ви го нарушат угледот.

Ако разговарате со маж

Внимавајте на вашата финансиска состојба.

Ако разговарате со дете

Ќе го најдете најдоброто решение на вашиот проблем.

Ако разговарате со старец или старица

Сè уште не сте го пронашле вистинскиот пат кон успехот.

Ако разговарате со животни

Ви претстои период исполнет со грижи и маки.

Ако разговарате со мртви

Ќе ве следи среќа и ќе успеете да ги остварите вашите планови.

Ако слушнете нечиј разговор

Вашите пријатели нема повеќе да ви бидат забавни и интересни како порано.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3334 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?