Развод | Соновник
Соновник

Развод

Ќе бидете обвинувани за некое ваше дело.

Ако се разведувате

Ако сте мажени – ќе имате среќен брак заснован на взаемна доверба. Ако не сте мажени – ќе бидете разочарани од вашиот партнер.

Ако некој друг се разведува

Вашите пријатели ќе ви ја докажат својата лојалност.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3339 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?