Разбојник | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Разбојник
Соновник

Разбојник

Ви претстои љубовна авантура.

Ако вие сте разбојник

Ќе остварите заработка.

Ако сте разбојник и ве бркаат

Ќе добиете лоши вести.

Ако сте жртва на разбојници

Ќе се изложите на голем ризик.

Ако убиете разбојник

Ќе добиете наследство.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3338 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?