Радио | Соновник
Соновник

Радио

Ќе бидете озборувани.

Ако купувате радио

Ќе се обидувате да развеселите некоја личност, но залудно.

Ако слушате радио

Ќе добиете неочекувани пари.

Ако некој друг слуша радио

Ќе откриете некоја тајна.

Ако зборувате на радио

Ви претстои период исполнет со грижи.


Многу гласно радио

Ќе бидете неправедно обвинувани.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3338 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?