Работа | Соновник
Соновник

Работа

Ако работите нешто

Ќе постигнете успех во сè што ќе започнете во претстојниот период.

Ако некој друг работи нешто

Ќе ја постигнете вашата цел.

Ако барате работа

Вашиот живот се движи во вистинска насока.

Ако давате некому работа

Ќе ви биде возвратено за услуга направена во минатото.

Ако ја напуштите вашата работа

Ќе претрпите загуба.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3334 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?