Пајак | Соновник
Соновник

Пајак

Некој ваш пријател ќе ве предаде или ќе се обиде да ве манипулира.

Ако ловите пајак

Ќе се карате со вашите пријатели поради нивното лицемерие.

Ако фатите пајак

Добивка/заработка. Колку поголем е пајакот, толку поголема ќе биде вашата добивка.

Ако убиете пајак

Ќе ги победите вашите непријатели или конкуренти.

Ако ве полази пајак

Треба да бидете многу претпазливи и да внимавате на здравјето.


Пајак во вашиот кревет

Ќе имате многу сериозни проблеми со вашиот партнер.

Многу пајаци

Имате многу непријатели.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6588 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.