Ако ви паѓаат заби | Соновник
Соновник

Паѓање

Ако паѓате

Чувствувате дека немате контрола над работите кои ви се случуваат. Претскажува несигурност и недостаток на поддршка.

Ако некој друг паѓа

Вашите проблеми конечно ќе бидат решени.

Ако паднете и веднаш се исправите

Ви претстои непријатен период кој за среќа ќе трае кратко.

Ако паднете, но не можете да се исправите

Ќе се соочите со финансиски проблеми или ќе се разболите.

Ако паднете од скала

Ќе бидете понижувани.

Ако паднете во шахта

Некој ваш голем непријател ќе успее да ве повреди.

Ако паднете во вода

Вашите непријатели имаат зли намери, но нема да успеат ги реализираат.

Ако паднете во вода и успеете да испливате на копно

Ќе си го вратите она што ви било одземено.

Ако паднете од велосипед

Може да ја изгубите работата поради вашата неодговорност.

Ако паднете од кревет

Внимавајте какви иницијативи преземате.

Ако паднете одејќи

Многу луѓе ви завидуваат.

Ако ви паѓаат заби

Сериозна болест или смрт.

Ако ви падне катник или умник

Смрт на ваш далечен роднина.

Ако ви падне преден заб

Смрт на ваш близок.


Паѓање на ѕвезда

Загуба на близок човек.

Паѓање на коса или нокти

Ќе имате проблеми со кои нема да можете да се справите.

Лисја кои паѓаат

Тага.

Плодови кои паѓаат

Пред вас има многу можности за успех, но вие нема да ги искористите.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8567 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.