Папагал | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Папагал
Соновник

Папагал

Ќе бидете озборувани од вашите пријатели.

Ако слушнете папагал да зборува, но не можете да го разберете

Некој зборува лоши работи за вас зад вашиот грб.

Ако слушнете папагал да зборува и можете да го разберете

Вашата добрина ќе биде злоупотребена или некоја ваша тајна ќе биде откриена.

Ако слушнете папагал кој вика многу гласно

Ќе го трошите времето на бескорисни работи.

Ако држите папагал во раката

Ве демне некаква болест.

Ако ве колвне папагал

Луѓето кои ви завидуваат ќе се обидат да ви наштетат.


Папагал кој лета

Ќе слушнете интересни вести.

Папагал во кафез

Ќе дознаете дека за вас се зборуваат невистини.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5853 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.