Папа | Соновник
Соновник

Папа

Пазете се од луѓе кои ви ласкаат.

Ако вие сте папа

Ќе напредувате во кариерата.

Ако ја бакнувате раката на папата или разговарате со него

Вашето работно место ќе зависи од други луѓе.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6588 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.