Долги панталони | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Панталони
Соновник

Панталони

Ако шиете или купувате панталони

Ќе се нервирате за мали и неважни работи.

Ако облекувате панталони

Ќе влезете во нова љубовна врска или ќе најдете нова работа.


Нови панталони

Ќе добиете подарок.

Долги панталони

Не се грижете за пари. Никогаш нема да ви недостигаат.

Куси панталони

Ќе живеете во сиромаштија.

Стари панталони

Ќе ви биде нанесена материјална штета или ќе претрпите друг вид на загуба.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8764 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.