Панталони | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Панталони
Соновник

Панталони

Ако шиете или купувате панталони

Ќе се нервирате за мали и неважни работи.

Ако облекувате панталони

Ќе влезете во нова љубовна врска или ќе најдете нова работа.


Нови панталони

Ќе добиете подарок.

Долги панталони

Не се грижете за пари. Никогаш нема да ви недостигаат.

Куси панталони

Ќе живеете во сиромаштија.

Стари панталони

Ќе ви биде нанесена материјална штета или ќе претрпите друг вид на загуба.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18221 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?