Панделка | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Панделка
Соновник

Панделка

Ќе настапи промена во вашите чувства.

Ако си ставате панделка

Ќе се навраќате на старите времиња.

Ако ви подарат панделка

Ќе станете поладнокрвни.

Ако шиете панделка

Некој ќе заљуби во вас.


Жолта панделка

Симбол на омраза.

Кафеава панделка

Симбол на разбирање и компромис.

Виолетова панделка

Ќе се обидете да се наметнете како лидер.

Зелена панделка

Ќе се сомневате во партнерот или ќе се разделите.

Розова панделка

Ќе бидете наивни во одредена ситуација.

Црна панделка

Ќе страдате од душевна болка.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5853 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.