Панделка | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Панделка
Соновник

Панделка

Ќе настапи промена во вашите чувства.

Ако си ставате панделка

Ќе се навраќате на старите времиња.

Ако ви подарат панделка

Ќе станете поладнокрвни.

Ако шиете панделка

Некој ќе заљуби во вас.


Жолта панделка

Симбол на омраза.

Кафеава панделка

Симбол на разбирање и компромис.

Виолетова панделка

Ќе се обидете да се наметнете како лидер.

Зелена панделка

Ќе се сомневате во партнерот или ќе се разделите.

Розова панделка

Ќе бидете наивни во одредена ситуација.

Црна панделка

Ќе страдате од душевна болка.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18183 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?