Памук | Соновник
Соновник

Памук

Ако купувате памук

Ќе добиете непријатни вести од далеку.

Ако држите памук во рацете

Ќе заминете на долго патување.

Ако корнете памук

Луѓето ќе гледаат на вас со презир.

Ако садите памук

Ќе помине долго време пред да стигнете до успехот.


Нечист памук

Ќе се соочите со здравствени проблеми.

Памучни алишта

Ве очекува голема радост.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18289 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?