Памук | Соновник
Соновник

Памук

Ако купувате памук

Ќе добиете непријатни вести од далеку.

Ако држите памук во рацете

Ќе заминете на долго патување.

Ако корнете памук

Луѓето ќе гледаат на вас со презир.

Ако садите памук

Ќе помине долго време пред да стигнете до успехот.


Нечист памук

Ќе се соочите со здравствени проблеми.

Памучни алишта

Ве очекува голема радост.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5853 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.