Палто | Соновник
Соновник

Палто

Ако носите палто

Материјалната состојба ќе ви се подобри.

Ако го изгубите вашето палто

Ќе изгубите доходовна работа или ќе ви пропадне некоја зделка.

Ако некој друг го носи вашето палто

Ќе ви одземат нешто што ви припаѓа вам.

Ако купувате палто

Ќе се збогатите.


Долго палто

Ќе се радувате на добра здравствена состојба и долг живот.

Искинато или валкано палто

Ви претстои период на сиромаштија.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18739 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?