Палто | Соновник
Соновник

Палто

Ако носите палто

Материјалната состојба ќе ви се подобри.

Ако го изгубите вашето палто

Ќе изгубите доходовна работа или ќе ви пропадне некоја зделка.

Ако некој друг го носи вашето палто

Ќе ви одземат нешто што ви припаѓа вам.

Ако купувате палто

Ќе се збогатите.


Долго палто

Ќе се радувате на добра здравствена состојба и долг живот.

Искинато или валкано палто

Ви претстои период на сиромаштија.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5923 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.