Палка | Соновник
Соновник

Палка

Ќе бидете озборувани.

Ако тепате некого со палка

Ќе имате проблеми со законот.

Ако некој ве тепа со палка

Ќе започнете да се занимавате со трговија.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18223 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?