Палец | Соновник
Соновник

Палец

Палецот од десната рака

Ќе си ја подобрите материјалната положба.

Палецот од левата рака

Ќе стекнете лојален партнер и пријател.

Сечен палец

Сериозна болест или смрт на ваша блиска личност.

Деформиран или скршен палец

Ќе се соочите со финансиски проблеми.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6287 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.