Насилство | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Насилство
Соновник

Насилство

Ќе бидете неправедно обвинувани.

Ако сте жртва на насилство

Ви претстои успех.

Ако сте вмешани во насилство

Самите ќе си создадете проблеми.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 2845 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?