Напрсток | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Напрсток
Соновник

Напрсток

Ваш роднина ќе стапи во брак.

Ако носите напрсток

Ви претстојат среќни мигови во домот.

Ако ви подарат напрсток

Внимавајте! Постои можност да се разболите.


Златен напрсток

Свадба.

Сребрен напрсток

Ќе бидете измамени.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18222 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?