Напрсток | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Напрсток
Соновник

Напрсток

Ваш роднина ќе стапи во брак.

Ако носите напрсток

Ви претстојат среќни мигови во домот.

Ако ви подарат напрсток

Внимавајте! Постои можност да се разболите.


Златен напрсток

Свадба.

Сребрен напрсток

Ќе бидете измамени.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10819 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.