Ако некој друг учи нешто напамет | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Напамет
Соновник

Напамет

Ако знаете нешто напамет

Ви претстои успех и среќа во љубовта.

Ако учите нешто напамет

Меморијата ќе ве послужи во важна ситуација.

Ако некој друг учи нешто напамет

Ќе имате силен соперник.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8610 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.