Напамет | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Напамет
Соновник

Напамет

Ако знаете нешто напамет

Ви претстои успех и среќа во љубовта.

Ако учите нешто напамет

Меморијата ќе ве послужи во важна ситуација.

Ако некој друг учи нешто напамет

Ќе имате силен соперник.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18185 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?