Ако ковате врз наковална | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Наковална
Соновник

Наковална

Ви претстојат важни животни промени.

Ако ковате врз наковална

Промените во вашиот живот ќе ви донесат само успех и заработка.

Ако носите наковална

Ќе се занимавате со работи од кои нема да имате корист.

Ако скршите наковална

Предзнак за несреќа во домот.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8762 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.