Наковална | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Наковална
Соновник

Наковална

Ви претстојат важни животни промени.

Ако ковате врз наковална

Промените во вашиот живот ќе ви донесат само успех и заработка.

Ако носите наковална

Ќе се занимавате со работи од кои нема да имате корист.

Ако скршите наковална

Предзнак за несреќа во домот.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18564 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?