Наковална | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Наковална
Соновник

Наковална

Ви претстојат важни животни промени.

Ако ковате врз наковална

Промените во вашиот живот ќе ви донесат само успех и заработка.

Ако носите наковална

Ќе се занимавате со работи од кои нема да имате корист.

Ако скршите наковална

Предзнак за несреќа во домот.

Анкета

Анкета
Каде ќе го поминете летниот одмор?
  • 24%
  • 38%
  • 13%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 500 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.