Наклон | Соновник
Соновник

Наклон

Ако се спуштате по наклон

Ви претстои загуба или неуспех.

Ако се искачувате по наклон

Ќе стигнете до успехот, но со многу труд и напор.


Стрмен наклон

Ќе наидете на пречки на патот кон успехот.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18564 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?