Навика | Соновник
Соновник

Навика

Ќе треба да покажете дека цврсто стоите на вашите ставови.

Ако сакате да се откажете од некаква навика

Треба да ставите крај на односите со некоја опасна личност.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18326 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?