Маќеа | Соновник
Соновник

Маќеа

Неправедно ќе обвинувате некој друг за вашиот неуспех.

Ако вие сте маќеа

Ќе гледаат на вас со сомнеж и недоверба. Комуникацијата со околните ќе ви биде отежната.


Мртва маќеа

Ви претстои период исполнет со грижи.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6588 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.