Мајтап | Соновник
Соновник

Мајтап
= шега

Ако кажувате шега

Не сте доволно сериозно сфатени од луѓето, а тоа ви носи фрустрации.

Ако некој друг кажува шега

Се занимавате со нешто кое нема многу смисла. Преиспитајте ги вашите цели.

Ако слушнете невкусна шега

Ќе имате големо несогласување со пријателите или ќе се чувствувате непријатно во друштвото.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6588 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.