Мајмун | Соновник
Соновник

Мајмун

Ќе се нервирате поради туѓи грешки.

Ако си играте со мајмун

Ви претстојат грижи.

Ако тепате мајмун

Ќе направите грешка која многу ќе ви наштети.

Ако ве гризне мајмун

Ќе ви се исполнат љубовните желби.

Ако мајмун се обидува да ве гризне

Некој ќе се прослави со ваша идеја.

Ако водите мајмун со синџир

Вашата непромисленост им оди во полза на вашите конкуренти.


Мајмун во кафез

Потребна ви е поголема самостојност и слобода.

Мајмун кој ви се смее

Некој итар маж ќе влезе во вашиот живот.

Мајмун со многу долга опашка

Проблеми со власта или со вашите претпоставени.

Мајмун качен на дрво

Ќе напредувате на професионален план, но со многу труд и макотрпна работа.

Многу мајмуни

Некој ќе се обиде да ве измами.

Мајмуни кои си играат

Некој ќе се обиде да ви наштети.

Мајмуни кои прават врева

Ќе бидете измамени од дволични луѓе.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6588 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.