Мајка | Соновник
Соновник

Мајка

Симбол за љубов.

Ако мајка ви плаче од болка

Предзнак за нејзина болест. Ќе бидете тажни поради некој настан.

Ако мајка ви умира

Напразно се грижите за нешто.

Ако зборувате со мајка ви

Вашите иницијативи ќе бидат успешни, но вашиот ум е преокупиран со проблеми кои не сте сигурни како да ги решите.

Ако го слушнете гласот на вашата мајка

Предзнак дека ќе бидете невнимателни и неодговорни. Ќе започнете да чекорите по погрешен пат.

Ако ја бакнувате вашата мајка

Ќе бидете почитувани и сакани од вашите пријатели.


Вашата покојна мајка

Ќе чуете важни вести. Ви претстои период на благосостојба и радост.

Туѓа мајка

Ќе добиете нешто скапоцено.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6587 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.