Малахит | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Малахит
Соновник

Малахит

Ви претстои одмор, период на спокојство или подобрување на здравствената состојба.

Ако носите украс од малахит

Ќе се излечи некоја ваша стара рана.

Ако изгубите брош од малахит

Ќе страдате од ревматизам.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6290 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.