Макарони | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Макарони
Соновник

Макарони

Ако јадете макарони

Ќе добивате голема помош од вашиот партнер во домашните работи.

Ако готвите макарони

Очекувајте непријатни гости.

Ако сервирате макарони

Ви претстои весел семеен собир или ќе имате пријатни гости.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6282 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.