Ако мотате конец на макара | Соновник
Соновник

Макара

Знак дека имате многу непријатели.

Ако мотате конец на макара

Ви претстои тежок живот.

Ако мотате нешто друго на макара

Ќе претрпите материјална загуба.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8767 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.