Мак | Соновник
Соновник

Мак
= афион

Ако берете афион

Ќе чуете вест која многу ќе ве изненади.

Ако продавате афион

Без да сакате ќе издадете некоја доверлива информација.


Овенат афион

Предзнак за несреќа.

Семе од афион

Не изигрувајте херој во секоја ситуација затоа што може да настрадате.

Поле со афион

Ќе се соочите со проблеми во врската поради трети лица.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6281 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.