Магла | Соновник
Соновник

Магла

Нема да имате јасни планови за вашата иднина.

Магла која се крева од земјата
Ви претстои непријатен настан.

Ретка магла

Не ги прифаќајте туѓите совети, дури и ако доаѓаат од ваша блиска личност.

Густа магла

Ќе имате мали непријатности, но не грижете се. Среќата ќе биде на ваша страна.

Многу густа магла

Ќе имате здравствен проблем од психички карактер.

Магла над вода

Ќе успеете да ја остварите вашата цел.

Црна магла

Внимавајте! Постои ризик да се разболите од сериозна болест.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6282 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.