Магацин | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Магацин
Соновник

Магацин
= склад

Ако работите во склад

Некој ќе ви побара пари на заем.

Ако истоварате стока во склад

Среќа во семејството.


Празен склад

Ќе добиете лоши вести.

Полн склад

Ви претстои патување.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6281 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.