Магаре | Соновник
Соновник

Магаре

Симбол за неволја.

Ако оседлувате магаре

Ќе се засрамите пред вашите блиски.

Ако јавате магаре

Некој ќе се обиде да ве посрамоти.

Ако некој друг јава магаре

Ви претстои особено тажен период.

Ако паднете од магаре

Некој ќе ве злоупотреби.

Ако купувате магаре

Ви претстои подобрување на материјалната состојба.

Ако слушнете магаре што рика

Ќе добиете лоши вести кои многу ќе ве натажат.

Ако разговарате со магаре

Во одредена ситуација ќе постапите глупаво и подоцна ќе се каете поради тоа.


Магаре кое трча

Внимавајте! Ви претстои несреќен и тажен настан.

Магарешки опаш

Вашите напори ќе бидат залудни, а вашиот труд ќе остане неоценет.

Црно магаре

Ви претстои радосен настан.

Натоварено магаре

Ќе склопите пријателство кое во иднина многу ќе ви значи.

Многу магариња

Ќе ве следи среќа.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6289 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.