Лејка | Соновник
Соновник

Лејка

Ќе постигнете голем успех во областа на дипломатијата.

Ако полевате цвеќиња со лејка

Ќе имате среќа во љубовта.


Полна лејка

Ви претстои подобрување на материјалната состојба.

Празна лејка

Ви претстои влошување на материјалната состојба.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5293 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“