Легенда | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Легенда
Соновник

Легенда

Ако раскажувате легенда

Ќе послушате лош совет и ќе направите голема грешка.

Ако ви раскажуваат легенда

Ви претстои кратко патување.

Ако читате легенда

Вашиот труд ќе биде соодветно награден.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6420 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“