Лебед | Соновник
Соновник

Лебед

Здравствената состојба ќе ви биде одлична.

Ако галите лебед

Ќе се заљубите.


Лебед кој плива

Материјалната состојба значително ќе ви се подобри.

Два лебеда

Ви претстои семеен собир или прослава.

Бел лебед

Ќе бидете среќни во бракот.

Црн лебед

Ќе откриете некоја тајна.

Јато лебеди

Ќе доживеете големо задоволство.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 2830 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?