Лебед | Соновник
Соновник

Лебед

Здравствената состојба ќе ви биде одлична.

Ако галите лебед

Ќе се заљубите.


Лебед кој плива

Материјалната состојба значително ќе ви се подобри.

Два лебеда

Ви претстои семеен собир или прослава.

Бел лебед

Ќе бидете среќни во бракот.

Црн лебед

Ќе откриете некоја тајна.

Јато лебеди

Ќе доживеете големо задоволство.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5579 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“