Леб | Соновник
Соновник

Леб

Симбол на напредок.

Ако јадете леб

Ви претстојат радосни моменти во семејството.

Ако фрлате леб

Ќе ја фрлите вашата среќа.


Бел леб

Набрзо очекувајте радосна вест поврзана со вашето семејство.

Црн леб

Член на вашето семејство ќе замине на печалба.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20106 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?