Леб | Соновник
Соновник

Леб

Симбол на напредок.

Ако јадете леб

Ви претстојат радосни моменти во семејството.

Ако фрлате леб

Ќе ја фрлите вашата среќа.


Бел леб

Набрзо очекувајте радосна вест поврзана со вашето семејство.

Црн леб

Член на вашето семејство ќе замине на печалба.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5974 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“