Ластовица | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Ластовица
Соновник

Ластовица

Ви претстојат среќни мигови во семејството.

Ако бакнувате ластовица

Ќе остварите средба со ваш стар познаник.


Ластовица која влегува во вашиот дом

Ве очекува голема семејна радост.

Ластовица која го напушта вашиот дом

Семејна караница.

Ластовици кои летаат над вас

Ќе добиете добри вести од далеку.

Многу ластовици

Вашите проблеми ќе имаат среќен крај.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6440 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“