Ласкање | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Ласкање
Соновник

Ласкање

Ако му ласкате на некого

Ако сакате да успеете, ќе треба да вложите многу поголем труд.

Ако некој ви ласка

Ќе претрпите штета поради вашето несоодветно однесување.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5352 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“