Ласица | Соновник
Соновник

Ласица

Ако ловите ласица

Ќе започнете да работите нечесна работа.

Ако држите ласица

Треба да бидете повнимателни на работното место.

Ако убиете ласица

Ќе напредувате во кариерата.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20173 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?