Ласица | Соновник
Соновник

Ласица

Ако ловите ласица

Ќе започнете да работите нечесна работа.

Ако држите ласица

Треба да бидете повнимателни на работното место.

Ако убиете ласица

Ќе напредувате во кариерата.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5294 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“