Ланче | Соновник
Соновник

Ланче
= ѓердан

Оправдано ќе се сомневате во луѓето околу вас.

Ако загубите ѓердан

Ве очекуваат непријатни настани.

Ако најдете ѓердан

Ви претстои неочекувана средба.

Ако ви подарат ѓердан

Ќе ја откриете љубовта на вашиот живот.

Ако носите ѓердан

Ќе склопите нови познанства.


Сребрен ѓердан

Ќе се соочите со непријатности.

Бисерен ѓердан

Нема да имате среќа во бракот.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5359 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“