Ланче | Соновник
Соновник

Ланче
= ѓердан

Оправдано ќе се сомневате во луѓето околу вас.

Ако загубите ѓердан

Ве очекуваат непријатни настани.

Ако најдете ѓердан

Ви претстои неочекувана средба.

Ако ви подарат ѓердан

Ќе ја откриете љубовта на вашиот живот.

Ако носите ѓердан

Ќе склопите нови познанства.


Сребрен ѓердан

Ќе се соочите со непријатности.

Бисерен ѓердан

Нема да имате среќа во бракот.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20173 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?