Лале | Соновник
Соновник

Лале

Предзнак за среќа. Колку поголемо е лалето, толку поголема среќа ќе имате.

Ако мирисате лале

Ќе добиете добри вести.

Ако полевате лалиња

Ќе ѝ се доверите на погрешна личност.

Ако берете лалиња

Ве очекува вистинска љубов.

Ако купувате лалиња

Ќе имате убави моменти со вашиот партнер.

Ако ви подарат лале

Пазете се од измама.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6430 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“