Лакт | Соновник
Соновник

Лакт

Некој ќе се обиде да ве измами.

Ако туркате/удирате некого со лакт

Ќе си најдете нова работа.

Ако некој ве турка/удира со лакт

Ќе остварите брз напредок во животот.


Вашиот лакт

На близок пријател му е потребна вашата помош.

Скршен лакт

Ви претстои влошување на материјалната состојба.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5285 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“