Лакт | Соновник
Соновник

Лакт

Некој ќе се обиде да ве измами.

Ако туркате/удирате некого со лакт

Ќе си најдете нова работа.

Ако некој ве турка/удира со лакт

Ќе остварите брз напредок во животот.


Вашиот лакт

На близок пријател му е потребна вашата помош.

Скршен лакт

Ви претстои влошување на материјалната состојба.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9657 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?