Лакомост | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Лакомост
Соновник

Лакомост

Ако сте лакоми

Ќе стекнете нови познаници кои нема да си го покажуваат вистинското лице.

Ако некој друг е лаком

Ќе повлечете погрешен потег поради неточната информација која ќе ви биде дадена.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6433 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“