Лакирање | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Лакирање
Соновник

Лакирање

Ако си ги лакирате ноктите

Ќе се обидете да ги поправите односите со некоја ваша блиска личност.

Ако некој друг ве лакира

Луѓето ќе ви бидат благодарни за вашата добрина.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9656 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?