Лаик | Соновник
Соновник

Лаик

Ќе обвините погрешна личност за вашите проблеми.

Ако вие сте лаик

Поради вашата грешка проценка ќе претрпите голема штета.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20171 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?